Webmaster Forumlarına Hoşgeldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vps Sunucu Güvenliği

Vps Sunucu Güvenliği Empty Vps Sunucu Güvenliği

Mesaj tarafından Error32 C.tesi Nis. 12, 2014 9:59 am

Vps Sunucu Güvenliği

Vps sunucu satın alınırken sorulması gereken ilk soru ürünün güvenlik seviyesidir. Kullanıcıların yaptıkları en büyük hatalardan biride ucuz fiyata göre endexlenerek güvenlik hususunu göz ardı etmeleridir. Bir sunucu alırken güvenlik ne seviyedeyse fiyatının da ona göre belli bir oranda etkileneceği bilinmelidir.

Vps sunucu güvenliği hususunda dikkat edilmesi gereken 2 önemli nokta vardır. Birincisi ve belki de en önemlisi network güvenliğidir. Yani sunucunun diğer sunuculara bir saldırı olduğunda bundan etkilenip etkilenmeyeceği veya nasıl etkileneceğidir. Bu konuda sunucu sağlayıcı firmalar, üstün nitelikli güvenlik cihazları ve güvenlik duvarı yazılımları kullanmaktadırlar.

Vps sunucu güvenliğindeki bir diğer önemli nokta ise sanal sunucu ana makinesinde kullanılan işletim sistemidir. Bu sistemlerin çalışması birbirinden farklıdır. Bu farklılıkların en önemlisi de ayrı iletişim sistemi olarak müşteriye yetki verebilirken bazıları tek bir işletim sistemi ile bütün sanal makinaları yönetir. İşletim sistemlerinin ayrı ayrı çalışıyor olmaması halinde herhangi bir sanal sunucu üzerinden yakalanan bir açıkla tüm ana sistem ve diğer sanal sunucularda işleyemez hale gelebilmektedir.

Error32

- Similar topics